Archiwum luty 2015


lut 12 2015 Jak wybrać dobre notesy reklamowe

To, że notesy reklamowe są bardzo istotnym, a co najmniej przydatnym gadżetem, który bardzo często stanowi istotne uzupełnienie różnych kampani reklamowych nie jest szczególnym odkryciem. Fakt dużej popularności notesów i notatników reklamowych ma swoje uzasadnienie w niepodważalnie atrakcyjnej cenie w stosunku do takich gadżetów jak przykładowo pamięci usb, czy też maskotki. Nie oznacza to, że inne gadżety niż notesy nie mają sensu, a jedynie jest to zwrócenie uwagi na jedną z najistotniejszych zalet notesów w formie reklamówek.

Wiele firm przekonawszy się do notesów jako źródła niedrogiej i dobrej reklamy, staje przed trudnym wyborem. Okazuje się bowiem, że w ofertach drukarń i wydawnictw reklamowych znajduje się ogromna ilość różnych rodzajów notesów, które różnią się ceną, formatami, sposobami wykończeń. Część z oferowanych notesów reklamowych zdobione są przeróżnymi grafikami, inne zaś pozostawiają pełne pole do popisu dla grfika, który może stworzyć grafikę reklamową na notes na zamówienie.

Wśród notesów reklamowych bardzo popularne są zwykłe bloczki z kartkami mającymi zadruk reklamowy z logiem oraz dowolną grafiką firmową. Bloczki takie charakteryzują sie najniższą ceną ale nie sprawdzą się najlepiej jako gadżet lub upominek firmowy, gdyż nie są o ne na tyle atrakcyjne aby mogły przyciągać swoją formą nowych klientów. Takie notesy najlepiej zamawiać jest na własny, wewnętrzny użytek, czyli dla własnego personelu, który może nanosić na nich krótkie informacje dla klientów lub nanosić własne notatki.

Kolejną popularną opcją określaną jako notesy reklamowenotesy spiralowane. Ten rodzaj notesów reklamowych najczęściej cechuje się atrakcyjnym wyglądem i projektem graficznym okładki oraz zadrukowanymi nadrukiem firmowym wnętrzami, które łączone są z okładką notesu za pomocą metalowej spirali. Takie notesy są dobrym kompromisem między ceną a atrakcyjnością pod względem użyteczności jako gadżetu reklamowego. Takie notesy z powodzeniem można wręczać klientom jako podarunek, a to powinno pozytywnie odbić się na rozpoznawalności marki lub produktu, który reklamują takie notesy.

Ostatnim i jednocześnie najciekawszym rodzajem notesów reklamowychnotesy szyte, które w formie przypominają książki. Takie notesy idealnie nadają się jako notesy reklamowe głównie ze względu na prestiżowy i atrakcyjny wygląd. Takie notesy reklamowe najczęściej spotkać można w oprawach skóropodobnych lub zadrukowanych dowolną grafiką. Niestety luksus pociąga za sobą cenę... Takie notesy są najdroższym rodzajem notesów reklamowych ale inwestycja właśnie w nie z pewnością zaowocuje podniesieniem prestiżu firmy!

Dobrym przykładem dużej różnorodności notesów reklamowych jest strona www.studiokalendarzy.pl, na której poza kalendarzami znajdują się bardzo ciekawe i eleganckie notesy reklamowe. Niejednokrotnie odwiedzałem już ich stronę i zawsze jestem pod wrażeniem zarówno tych notesów, które już widziałem jak i tych nowych, które pojawiają się przynajmniej raz na trzy miesiące. Wszystkich, których interesują notesy reklamowe odsyłam bezpośrednio do strony poświęconej właśnie notesom studiokalendarzy.pl/notesy-reklamowe.

Jak łatwo zauważyć notesy reklamowe są bardzo szerokim tematem, który niemal z dnia na dzień dostarcza coraz to nowych propozycji. Bez względu jednak na to jakiego rodzaju notesy zainteresują Państwa najbardziej, zawsze warto mieć je pod ręką, gdyż są wręcz idealne podczas pełnienia obowiązków służbowych jak i jako gadżety.

lut 09 2015 Rodzaje opraw notesów

Poprzednim razem pisałem o różnych rodzajach papierów, które są stosowane w notesach i notatnikach oraz o aspektach na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu najdogodniejszego notesu dla siebie.

W treści tego wpisu skupię się na kolejnym istotnym elementem, który nierozłącznie powiązany jest z notesami, a mianowicie o kładkach i oprawach notesów. Zasadniczo okładki notesów można podzielić na dwie kategorie: twarde okładki, oprawy miękkie, a ich zastosowanie zależne jest od potrzeb i upodobań użytkownika notesu.

Notesy w twardej oprawie są droższą odmianą notesów i często określane są jako notesy książkowe. To drugie ich nazewnictwo jest uzasadnione dużym podobieństwem notesów szyto-klejonych do klasycznej w formie książki. Strony takich notesów łączone są nićmi, a w efekcie takiego łączenia powstają kilkukartkowe zezszyciki, które łączy się ze sobą klejem, co daje całość wewnętrzenej części notesu. Notesy takie są dość odpowne na uszkodzenia i dzięki zastosowaniu szyci, otwierają sie one szeroko i wygodnie. Notesy w twardej oprawie, poza opcją notesów ksiązkowych moga również występować jako notesy na spirali. Takie notesy mają najczęściej kaszerowaną okładkę, która połączona jest razem ze środkami i tylną okładką za pomocą spirali.

Notesy w miękkiej oprawie występują znacznie częściej ze względu na znacznie niższą cenę w stosunku do notesów książkowych. Środki tego typu notesów łączone mogą być poprzez klejenie, szycie lub spiralowanie, czyli podobnie jak w przypadku notesów w twardej okładce.

Pomijając kontekst cenowy, warto zwrócić uwage na to, że notesy w miękkiej oprawie mogą być dowolnie wyginane a nawet rolowane i nic złego im się nie dzieje. W przypadku notesów w twardej oprawie musimy liczyć się z tym, że w żaden sposób nie dostosują się do torby czy kieszeni i zawsze będą miały fabrycznie nadany im kształt.

lut 03 2015 Pisanie a papier notatnika

Z pewnościa podobnie jak i ja prztrafiło Wam się, że źle Wam się pisało na jakimś podłożu/papierze. Możliwe, że nie wszyscy wiedzą ale apapier papierowi nierówny i jeżeli jest się osobą wymagającą i oczekuje się dużego komfortu podczas pisania, to podczas zakupu notatnika należy zwrócić uwagę na kilka prostych elementów, które, odpowiedzialne sa za prowadzenie się pióra lub długopisu.

Pierwszym, dość istotnym aspetkem jest gramatura papieru, która przekłada się na grubość kartki notesu. Najlepiej jeśli kartka jest grubsza, gdyż dzięki temu nanieniony na nią atrament nie bedzie przświtywał na drugiej stronie, co mogłoby obniżyć komfort pisania. Wybieramy zatem notatniki z grubszym papierem.

Niestety grubość kartki to nie wszystki... Bardzo istotnym czynnikiem, który odbija się na tym jak nasz przyrząd piśmienniczy prowadzi się po kartach notesu, jest ogólna jakość papieru notesu. O jakości papieru świadczyć może jego "białość" (oczywiście w przypadku jedynie białych środków notesów), która im wyższa, czyli im papier bielszy, tym lepsza.

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest "gładkość" papieru notatnika. Najlepiej byłoby wybierać takie notesy, które mają możliwie gładkie powierzchnie poszczególnych kartek i jednocześnie nie sa zbyt śliskie. Zdecydowanie odradzam używanie notesów powstałych z kredowych papierów powlekanych, w momencie gdy chce się używać takiego notesu do pisania piórem. Atrament na takim papierze nie będzie się dobrze wchłaniał, a rozmazywanie się tekstów bedzie wręcz nieuniknione. Papier notesów powinien być dość gładki aby pióro, czy długopis nie drapały po jego powierzchni. Dzięki używaniu odpowiednich notesów, unikniemy również niemiłych nioespodzianek w postaci "zbierania" włókien papieru przez pióro czy długopis.

Powyższe porady są jedynie czubkiem góry lodowej i niewielkim drogowskazem, kóry pomóc może podczas wyboru odpowieniego notatnika. Chcących bardziej zagłębić się w temat jakości papieru zapraszam do ciągłego śledzenia tego bloga, gdyż najpewniej przyjdzie czas również i na bardziej szczegółowe opisy.